28. Expomed Eurasia Fuarı Hibrit bir Formatta Kapılarını Açtı

Pandemide önemli sorumluluklar üstlenen sağlık ve medikal sektörünün heyecanla beklediği 28. Expomed Eurasia Fuarı, 2 Haziran 2021 Çarşamba günü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı. Reed Tüyap Fuarcılık’ın düzenlediği ve 4 Haziran’a kadar süren fuar, hibrit bir formatta gerçekleşti. Alandaki fiziki fuarın yanı sıra; 26-27 Mayıs 2021 tarihlerinde Hastane Günleri, fuar ile eşzamanlı olarak 2-4 Haziran 2021 tarihlerinde Distribütör Günleri kapsamında katılımcı firmalar ve ziyaretçileri Tüyap’ın kendi geliştirdiği sanal iş platformu Business Connect Programı üzerinden de bir araya geldi. 
9 Haziran – 9 Eylül 2021 tarihleri arasında da Online İş Bağlantıları kapsamında açık olacak bu online platformda fuar katılımcıları ile ziyaretçileri sistem üzerinden görüşmelerini sürdürebilecekler.
 
Tıbbi cihaz, medikal malzeme ve sağlık alanında Avrasya bölgesinin en önemli fuarı olan Expomed Eurasia, 2 Haziran 2021 Çarşamba günü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde medikal sektörün önde gelen dernekleri TÜMDEF, SEİS ve SADER’in destekleri ile açıldı.  Kasım 2020’de gerçekleşen bir önceki Expomed Eurasia Fuarı’na oranla bu seneki fuar, %20 ziyaretçi artışı ile toplam 9.066 sektör profesyoneli tarafından ziyaret edildi.  Türkiye hariç toplam 75 ülkeden 2.130 uluslararası ziyaretçinin geldiği fuar, Türkiye içerisinden 61 ilden 6.937 sektör profesyoneli tarafından ziyaret edildi. 
 
Fuar artık 3 günle sınırlı değil
Alandaki fuarı ziyaret eden yerli ve yabancı ziyaretçilerin haricinde Business Connect Programı isimli online iş platformundaki iş bağlantısı etkinliklerine ise 85’ten fazla ülkeden 2.000’i aşkın yerli ve yabancı online ziyaretçi de kayıt yaptırarak katılımcı firmalarla görüşme fırsatı yakaladılar. Bu online sistem üzerinde fuar katılımcılar binden fazla ürünü sanal ortamda online ziyaretçilere sundular. 9 Haziran – 9 Eylül 2021 tarihlerine arasında devam edecek Online İş Bağlantılarında ise fuar artık 3 günle sınırlı olmaktan çıktı ve daha uzun bir süreli bir iş platformuna dönüştü. 9 Eylül 2021 tarihine kadar açık olacak online platformda katılımcılar ile ziyaretçiler görüşmelerini bu sistem sayesinde sürdürebilecekler.     
  
Pandemi dönemine özel ihtiyaç duyulan tüm ürünler bu fuardan karşılandı!
COVID-19 salgınıyla vazgeçilmezimiz olan maskelerden dezenfektanlara ve tıbbi cihaz ve ekipmana kadar her türlü medikal malzemenin görücüye çıktığı Expomed Eurasia’ya yerli ve yabancı üretici, ihracatçı ve firma temsilcileri katıldı. Fuara, Türkiye’nin yanı sıra fiziksel ve online katılımlar olmak üzere Çin, Kore, Polonya, Kanada ve İran’dan firmalar katılırken, Türk Cumhuriyetleri, Kuzey Afrika, Balkanlar ve Orta Doğu ülkelerinden yoğun olarak ziyaretçi geldi.
 
Hijyenik ve sağlıklı bir fuar!
Sağlık ve medikal sektörünün ilgi gören fuarlarından olan Expomed Eurasia, hijyenik ve sağlıklı bir fuar olmasıyla da dikkat çekti. Expomed Eurasia’da da Sağlık Bakanlığı’nın kapalı alanlar için zorunlu olan tüm önlemlerini ve COVID-19 ile ilgili uluslararası standartları titizlikle uyguladığı görüldü. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nin Türkiye’nin ilk TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi alan fuar alanı olduğunu söyleyen Reed Tüyap Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Ali Muharremoğlu, uygulanan tedbirlerle ilgili şu bilgileri verdi:
“Sıkı bio-güvenlik önlemleri altında gerçekleşen Expomed Fuarı, beklentilerimizin çok üstünde bir başarı sergiledi. Katılımcı firmalarımız ve profesyonel ziyaretçilerimiz fuardan oldukça memnun ayrıldı. Tüm paydaşlarımızın sağlığı bizim için her zaman öncelikli olmuştur. HES kodu sorgulaması, maske zorunluluğu, metrekare başına düşen kişi sayısı gibi tüm konuları, katılımcı ve ziyaretçilerimizin konforunu en az etkileyecek şekilde hayata geçirebilmek için uzman kadromuz görev aldı. Ayrıca, temassız fuar anlayışıyla katılımcı firmalarımızın ve ziyaretçilerimizin fuar alanındaki deneyimini en üst seviyeye çıkarttık. Ziyaretçi kaydından stant kurulum işlemlerine kadar tüm süreçlerimizi dijitalleştirerek sıfır temasla gerekli tüm işlemleri minimum sürede gerçekleştirecek bir alt yapıya sahibiz.”
 
Bir sonraki Expomed Eurasia Fuarı, 17-19 Mart 2022 tarihlerinde
Kesintisiz olarak 28 yıldır düzenlenen Expomed Eurasia Fuarı’nın 29’uncusu ise
17-19 Mart 2022 tarihlerinde her zamanki adresi olan Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Artık fuarların ayrılmaz bir parçası olan online çözümlerle de desteklenecek fuar, sağlık ve medikal sektöre olan katkılarını sürdürmeye devam edecek.
 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN